Wodne ogrzewanie podłogowe o grubości 20 mm z izolacją termiczną = prawdziwe!

Nasi partnerzy-instalatorzy zostali poproszeni przez klienta o jasne zadanie – zainstalowanie ogrzewania podłogowego tak małego, jak to możliwe, ponieważ w mieszkaniu wysokość od podłogi do ściany wynosi tylko 2,5 m….

Wariant elektrycznych podłóg foliowych nie był odpowiedni, ponieważ moc wejścia była niewystarczająca do ich jednoczesnego włączenia.

Dlatego wybraliśmy opcję instalacji “suchych” ciepłych podłóg na bazie bloków AlfaMix 1180×580 mm. grubość 20 mm. ze skokiem 96 mm. Rura Uponor 9,9×1,0 mm jest zainstalowana w blokach ogrzewania podłogowego. Przy tej średnicy maksymalna długość obwodu nie powinna przekraczać 40-60 metrów. Aby uniknąć problemów z tranzytem, zdecydowaliśmy się podłączyć obwody ogrzewania podłogowego do listew Uponor 20×2,0 mm za pomocą trójników Tichelman 20×9,9×20. Do jednej listwy Uponor 20×2,9×20 można podłączyć do 6 obwodów, co sprawia, że bardzo wygodnie jest mieć tylko 6 obwodów dla całego mieszkania: jeden pokój = jeden obwód!

Instalacja zajęła 3 dni. Bloki suchego ogrzewania podłogowego zostały zainstalowane na wylewce betonowej przy użyciu kleju Mapei Keralastic T. Ostateczna powierzchnia wynosi 8 mm. Ostateczna powierzchnia to podłoga laminowana Quick Step o grubości 8,0 mm, która jest zamontowana na podkładzie Quick Step Silent Walk, który z kolei jest zamontowany bezpośrednio na blokach suchego ogrzewania podłogowego. Źródłem ciepła jest kocioł Protherm 9 kW. Regulacja temperatury w pomieszczeniu za pomocą automatyki TECH.

Całkowita grubość ogrzewania podłogowego “pod klucz” wynosi zaledwie 35 mm! Ogrzewanie powierzchni do temperatury +25C w zaledwie 20 minut.

ogrzewanie podłogowe suche płyty systemowe XPS 1180×580 mm z aluminium