System suchego ogrzewania podłogowego AlfaMix

System folii Basic to kolejny etap w rozwoju lekkich systemów ogrzewania podłogowego. Podstawą systemu jest uniwersalny element o specjalnym profilu, który zapewnia wydajne pobieranie ciepła z obiegu ogrzewania podłogowego, a następnie przekazywanie go bezpośrednio do powłoki wykończeniowej. 100% powierzchni podłogi jest pokryte powierzchnią roboczą. Element łączy w sobie warstwę izolacyjną, która zapobiega utracie ciepła w dół oraz warstwę przenoszącą ciepło wykonaną z aluminium.

Zastosowanie:

Systemy bez betonu lekkiego nie wymagają jastrychów, dlatego są szeroko stosowane w przypadkach, gdy wysokość pomieszczeń jest ograniczona, obciążenie podłóg jest ograniczone, instalacja jastrychu betonowego jest niemożliwa ze względu na charakterystykę obiektu, podczas rekonstrukcji starego systemu, a system jest optymalny do instalacji pod laminatem i deskami parkietowymi.

Jak instaluje się suche ogrzewanie podłogowe?

  1. Na podłogach betonowych bloki montuje się za pomocą kleju cementowego, na płytach OSB i deskach za pomocą pianki klejowej lub kołków.
  2. Rurę układa się w rowkach bez specjalnych uchwytów, taśm itp. (zaleca się PERT lub PEX-a) w rowkach bloków.
  3. Laminat i parkiet są instalowane bezpośrednio na powierzchni suchego ogrzewania podłogowego
  4. Przed ułożeniem płytek ceramicznych należy pokryć powierzchnię suchej podłogi preparatem Mapei Eco Prim i ułożyć płytki bezpośrednio przy użyciu kleju cementowego Mapei Kerabond T zmieszanego z mieszanką polimerową Mapei Isolastic.

ogrzewanie podłogowe suche płyty systemowe XPS 1180×580 mm z aluminium