Lekkie wodne ogrzewanie podłogowe tam, gdzie beton nie jest możliwy, mieszkanie 45 mkw. drewniane podłogi

Mieszkanie w starym domu z 19 wieku. Powierzchnia wynosi 45 m2. Wylanie betonu jest niemożliwe ze względu na drewniane podłogi i sufity. Jedyną opcją instalacji wodnego ogrzewania podłogowego jest prefabrykowany (suchy) system Alfamix.

Bloki suchego ogrzewania podłogowego są mocowane bezpośrednio do desek za pomocą kołków. Montaż bloków odbywa się zgodnie z projektem. Rury 16×2,0 PERT są zainstalowane w blokach, źródłem ciepła jest kocioł elektryczny Protherm o mocy 6 kW. Ostateczna powłoka to laminat, a w kabinie prysznicowej znajdują się płytki ceramiczne.

Laminat o grubości 8,0 mm ma być układany bezpośrednio na bloczkach, a podłoże powinno mieć opór cieplny nie większy niż 0,015 m2K/W, najlepiej z całkowitym oporem cieplnym laminatu + podłoża nieprzekraczającym 0,050 m2K/W.

Płytki ceramiczne zostaną ułożone przy użyciu technologii Mapei. Najpierw bloczki są pokrywane podkładem Mapei Eco Prim, a następnie płytki są układane bezpośrednio przy użyciu mieszanki kleju cementowego Mapei Kerabond T i koncentratu Mapei Isolastic.

Instalacja systemu grzewczego, łącznie z powłokami końcowymi, zajęła zaledwie 4 dni robocze zespołowi składającemu się z 2 osób.

Unikalne rozwiązanie do pomieszczeń o ograniczonej wysokości, do laminatu, płytek ceramicznych i parkietu. Całkowita wysokość konstrukcji od 20 mm!