Domek ma powierzchnię 125 m². – Ogrzewanie podłogowe AlfaMix, całkowita grubość płytek 50 mm.

Zwróciła się do nas doświadczona firma inżynieryjna z dość powszechnym zapytaniem: czy możemy zainstalować wodne ogrzewanie podłogowe o grubości do 50 mm, w tym płytki ceramiczne i parkiet?

Projekt i konstrukcja domku nie przewidywały instalacji betonowego ogrzewania podłogowego, a grubość była bardzo ograniczona. Z kolei klient kategorycznie nalegał na zastosowanie pompy ciepła jako głównego źródła ciepła, a wiadomo, że jej użycie w połączeniu z grzejnikami jest niepraktyczne, ponieważ pompy ciepła tracą wydajność przy wysokich temperaturach chłodziwa. Stąd rozwiązanie – suche lub prefabrykowane ogrzewanie podłogowe.

Podjęliśmy się tego projektu i wkrótce przygotowaliśmy ofertę handlową. Z finansowego punktu widzenia nie było żadnych pytań, ponieważ nasz produkt jest produkowany na Ukrainie i ma bardzo konkurencyjną cenę. Wątpliwości firmy budowlanej i klienta dotyczyły jednak możliwości bezpośredniego układania płytek, a także wydajności cieplnej systemu.

Udało nam się przekonać klienta z pomocą mapy technicznej firmy Mapei, która opracowała technologię dla naszego produktu, a pod względem mocy nasz system nie ma konkurentów, ponieważ w przeciwieństwie do systemu betonowego, rury przenoszą ciepło na końcową powierzchnię niemal bezpośrednio.

Rezultat: powierzchnia domku 125 m², suche bloczki ogrzewania podłogowego AlfaMix Basic 1180*560 mm, rury TECE 16×2,0 PERT, chemia budowlana Mapei.

Suche ogrzewanie podłogowe AlfaMix to unikalne rozwiązanie do pomieszczeń o ograniczonej wysokości, do paneli, płytek ceramicznych i parkietu. Całkowita wysokość konstrukcji

www.alfamix.com.pl

Technologia Niskoprofilowe suche ogrzewanie podłogowe bez jastrychu

ogrzewanie podłogowe suche płyty systemowe XPS 1180×580 mm z aluminium