Czy potrzebuję wylewki podczas instalacji prefabrykowanego ogrzewania podłogowego?

Jastrych nie jest wymagany! Dlatego prefabrykowane ogrzewanie podłogowe jest nazywane suchym, tzn. jest instalowane bez prac mokrych!

Płyty laminowane i parkietowe są montowane bezpośrednio, tak jak w przypadku konwencjonalnej instalacji jastrychowej. Deski AlfaMix nie ugną się, ponieważ obciążenie rozkłada się dzięki nośności samej powierzchni. Całkowite obciążenie nie powinno przekraczać 200 kg/m2, więc nawet ciężkie meble nie stanowią zagrożenia.

Uwaga: podłogi laminowane i parkiety muszą być wysokiej jakości – o grubości co najmniej 8 mm i z mocnymi zamkami. Zalecamy wyłącznie produkty od producentów certyfikowanych w UE. Podłogi laminowane Quck-Step okazały się szczególnie skuteczne dzięki zamkom Uniclic.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - 9612b6_247593d9a3c844c583dff5422689a836mv2.png

Płytki ceramiczne mogą być układane bezpośrednio bez wylewki. W celu zapewnienia lepszej przyczepności, powierzchnia płytek AlfaMix jest wstępnie pokryta powłoką Mapei Eco Prim. Płytki układa się bezpośrednio przy użyciu kleju cementowego Mapei Kerabond-T zmieszanego w całości z dodatkiem lateksowym Mapei Isolastic (bez dodatku wody). Warstwa kleju cementowego powinna mieć grubość co najmniej 6,0 mm – tworzy to tak zwany “mikrowylewkę”.

ogrzewanie podłogowe suche płyty systemowe XPS 1180×580 mm z aluminium